Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Lékořicové cukrovinky HARIBO - přísady

Bez keře lékořice lysé (Glycyrrhiza glabra) by nebylo žádné lékořice. Keř s modrofialovými květy dorůstá výšky jednoho až dvou metrů. Lékořice lysá se vyskytuje hlavně ve Středomoří a v zemích Střední Asie.

Kořen sladkého dřeva

Lakritz Süssholz

Pozdě na podzim se sklízejí rozvětvené kořeny o tloušťce prstu, jejichž výhonky mohou dosáhnout délky až osmi metrů. Z kořenů se náročným procesem získává hustá černá hmota - výchozí produkt pro lékořicové výrobky.

Další přísady

V závislosti na daném výrobku se k surové lékořici přidávají přísady jako cukr, glukózový sirup, pšeničná mouka, modifikovaný škrob nebo želatina, kuchyňská sůl a různá aromata.

Konzistenci a tvarovatelnost lékořice určuje podíl škrobu, resp. želírovacích prostředků. Ze složení všech těchto přísad tak vznikají nejrůznější lékořicové výrobky HARIBO. 

Lékořicový konfekt

Lakritz Konfekt

Pro výrobu lékořicového konfektu se kombinuje lisovaná lékořice a cukrová pasta s různými příchutěmi. Vyrábějí se například kostky z různých vrstev, jako například kombinace lékořice a kokosu s pravým kokosem, která je naprostým klasikem firmy HARIBO.

Dražovaná lékořice

Lakritz dragiert

U dražovaných lékořicových výrobků se lékořicové jádro potáhne cukrovým povlakem. Zvlášť oblíbené jsou CAPSULAS*, SALI-KRITZ nebo VIOLA.

 

* také v české a slovenské distribuci

Slaná lékořice

Lakritz Salz

Slaná lékořice je specialita s vysokým podílem salmiaku (až 2 %). Zpravidla jsou takové výrobky také kandované, jako např. SALZBREZELN.

Lékořice se stévií

Lékořice se stévií - bez přidaného cukru a ve srovnání s běžnými lékořicovými produkty až o 40% méně kalorií! Díky oslazení silou steviol-glykosidů (schválené nízkokalorické sladidlo z rostliny stévie) je výrobek STEVI-LAKRITZ chudý na kalorie a bohatý na vlákninu.

Svou příjemně kořeněnou chuť získává tento výrobek díky oblíbené lékořice kombinované s horskými bylinkami a lahodně jemným anýzovým aroma.

Výroba

Fruchtgummi Herstellung

Jak se dostanou ZLATÍ MEDVÍDCI do sáčku

dozvědět se více o výrobě

Používáte zastaralou verzi prohlížeče. Proveďte prosím aktualizaci prohlížeče, aby bylo možno tuto webovou stránku správně zobrazit.