Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

HARIBO želé s ovocnou příchutí - přísady

Společnost HARIBO klade vysoké nároky na základní suroviny pro své výrobky. Ve výrobcích HARIBO se používají jen absolutně nezávadné suroviny.

Želatinové produkty jsou složeny ze směsi glukózového sirupu (díky němu jsou průhledné), cukru a dextrózy (díky nim jsou sladké) a želatiny (díky ní jsou "gumové"). K nim se pak ještě přidávají ovocné a rostlinné koncentráty, aromata, škrob a trocha kyseliny citronové.

Želatina - alternativa k arabské gumě

K výrobě želatinových produktů používá firma HARIBO jako základní surovinu již od 80. let minulého století místo do té doby používané arabské gumy zpravidla vepřovou želatinu. Želatina neobsahuje tuk ani sacharidy. 

Škrob a agar-agar

Některé druhy želé s ovocnou příchutí se vyrábějí pomocí škrobu nebo agar-agaru, což je tropický druh řasy (jsou to např. výrobky SAURE GURKEN nebo KIRSCH-COLA).

Barvy - čistě přírodní produkty

Koncem 80. let získali ZLATÍ MEDVÍDCI a mnohé další výrobky HARIBO svůj nynější pestrý vzhled díky použití ovocných a rostlinných koncentrátů. Směsi z ovocných šťáv plodů jako černý rybíz, pomeranč, citron, bezinky, červený rybíz, aronie, hroznové víno, ale i špenát, kopřiva, mango, mrkev, kiwi nebo jablko dodávají produktům potřebné barevné tóny.

Kombinované výrobky HARIBO

Kombinované výrobky HARIBO se vyrábějí z cukru, hnědého cukrového sirupu, želatiny, glukózy, ovocných a rostlinných koncentrátů a aromat kombinovaných s lékořicí. Zvlášť oblíbené jsou také vícevrstevné kombinace z želatiny a pěnového cukru.

HARIBO želé s příchutí vína

HARIBO želatinové výrobky s příchutí vína se vyrábí z cukru, želatiny, glukózového sirupu, dextrózy (hroznového cukru), malého podílu vína a přidávají se do nich přírodní aromata a barviva. Malý podíl alkoholu z vína se při výrobě zcela odpaří.

Výroba

Fruchtgummi Herstellung

Jak se dostanou ZLATÍ MEDVÍDCI až do sáčku?

Chci se dozvědět více...

Používáte zastaralou verzi prohlížeče. Proveďte prosím aktualizaci prohlížeče, aby bylo možno tuto webovou stránku správně zobrazit.