Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

1920 - Založení firmy

Hans Riegel se narodil v roce 1893 ve Friesdorfu u Bonnu. Po dokončení základní školy se vyučil cukrářem. Více než pět let pracoval ve firmě Kleutgen & Meier. Dalšími zastávkami jsou továrny v Neussu a Osnabrücku.

Po 1. světové válce se podílníkem firmy Heinen v Bonnu (Kessenich) stává Hans Riegel a firma se od té doby jmenuje Heinen & Riegel. Ale již v roce 1920 se Hans Riegel osamostatňuje se svou vlastní firmou. V Kessenichu, který byl tehdy ještě předměstím Bonnu, si Hans Riegel zakoupil dům, ve kterém zařídil první výrobnu. Počáteční kapitál obnášel pytel cukru, mramorovou desku, stoličku, kamna, měděný kotlík a váleček.

Tady, v prádelně ve dvoře, začíná historie dnes světově známého výrobce. 13. prosince 1920 nechává Hans Riegel zapsat do obchodního rejstříku města Bonn firmu HARIBO jako akronym ze slov HAns RIegel BOnn. V roce 1921 si bere Hans Riegel svou ženu Gertrud. Je to první spolupracovnice mladé firmy.

VÝROBA

Fruchtgummi Herstellung

Jak se dostanou Zlatí medvídci až do sáčku?

Chci se dozvědět více...

Používáte zastaralou verzi prohlížeče. Proveďte prosím aktualizaci prohlížeče, aby bylo možno tuto webovou stránku správně zobrazit.