Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

30. léta - MEDVÍDEK a geniální reklamní slogan

V roce 1930 zaměstnávala společnost HARIBO již 160 pracovníků. Mezitím došlo k vybudování plošné prodejní organizace obchodních zástupců, která zásobovala výrobky HARIBO celé Německo.

Ve 30. letech se v paletě výrobků HARIBO objevuje další příbuzný TANČÍCÍHO MEDVÍDKA - MEDVÍDEK TEDDY: byl menší a kulatější a představoval oblíbenou plyšovou hračku v podobě cukrovinky. MEDVÍDCI TEDDY byli pojmenováni po 26. prezidentovi Spojených států (1901–1909) Theodoru Rooseveltovi (1858–1919), který byl vášnivým lovcem a měl zvláštní zálibu pro lov medvědů. Při oficiálních příležitostech dostával proto často také plyšové medvídky, kteří byli záhy pojmenováni krátkou podobou jeho jména – Teddy.

Další geniální tah se firmě HARIBO podařil v polovině 30. let, kdy zavedla jednoduchý a lehce zapamatovatelný reklamní slogan „HARIBO macht Kinder froh“ („HARIBO rozveselí děti“). 

V letech 1930–1933 se dokončuje hlavní část dnešního výrobního závodu v Bonnu. Bezprostředně před 2. světovou válkou funguje již středně velký podnik na solidních  základech a zaměstnává cca 400 spolupracovníků.

VÝROBA

Fruchtgummi Herstellung

Jak se dostanou Zlatí medvídci až do sáčku?

Chci se dozvědět více...

Používáte zastaralou verzi prohlížeče. Proveďte prosím aktualizaci prohlížeče, aby bylo možno tuto webovou stránku správně zobrazit.