Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

1920 - Założenie firmy

Firma HARIBO powstała w 1920 r. w Bonn. Założył ją Hans Riegel – młody, 27-letni i pełen werwy przedsiębiorca. Hans urodził się w 1893 r. w Friesdorf koło Bonn. Po ukończeniu szkoły przez pięć lat był cukiernikiem w zakładzie cukierniczym Kleutgen & Meier. W kolejnych latach pracował w fabrykach w Neuss i Osnabrück.

Pod koniec pierwszej wojny światowej Hans został wspólnikiem przedsiębiorstwa Heinen. Wkrótce nazwę firmy zmieniono na Heinen & Riegel. W 1920 r. Hans postanowił rozpocząć nowy etap kariery i założył własną firmę. Przy Bergstrasse w Kessenich nabył dom, w którym otworzył swoją pierwszą fabrykę. Początki firmy były bardzo skromne. Na jej kapitał zakładowy składały się: worek cukru, murowana kania, marmurowy blat, miedziany kocioł i walec. I tak, w małym przydomowym podwórku rozpoczęła się historia znanej obecnie na całym świecie firmy.

13 grudnia 1920 r. Hans Riegel zarejestrował w Bonn firmę HARIBO. Jej nazwa to skrót od HAns RIegel BOnn. Pierwszym pracownikiem zatrudnionym przez Hansa była jego żona, Gertrud, którą młody przedsiębiorca poślubił w 1921 r.

PRODUKCJA

Fruchtgummi Herstellung

Jak misie trafiają do torebek!

Dowiedz się więcej o produkcji

Używasz przestarzałej przeglądarki. Uaktualnij przeglądarkę, żeby strona mogła się prawidłowo wyświetlać.