Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

2009 – Rok wzlotów i upadków

Światło dzienne ujrzały MISIE Z SOKIEM

ZŁOTE MISIE z 22% dodatkiem soku o delikatnej i miękkiej konsystencji wzbogaciły gamę produktów HARIBO. MISIE Z SOKIEM mają smak jabłkowy, gruszkowy, malinowy, brzoskwiniowy, limonkowy oraz czarnej porzeczki. Latem 2009 r. produkty otrzymały nagrodę „HIT 2009” LEBENSMITTEL PRAXIS. Z czasem ZŁOTE MISIE Z SOKIEM dostały kolejne wyróżnienia.

Paul Riegel umiera w wieku 83 lat

Po wojnie Paul przejmuje zakład ojca wraz ze swoim bratem, Dr Hansem Riegelem, odpowiadając
w HARIBO za produkcję i technikę. Jako doświadczony majsterkowicz, sam opracowuje wiele maszyn i wykonuje je we własnym warsztacie. Do jego najbardziej znanych wynalazków zalicza się maszyna do nawijania ślimaczków z lukrecji. W regionie Bonn i poza nim Paul Riegel angażuje się
w liczne projekty i organizacje społeczne. Dbając o przyszłość przedsiębiorstwa, od lat wprowadza swoje udziały do Paul-Riegel-Holding. Paul Riegel umiera nagle i nieoczekiwanie w sierpniu 2009 roku. Od tego czasu Paul-Riegel-Holding prowadzą jego dzieci.

Dr. Hans Riegel zostaje przyjęty do „Légion d’Honneur”

Francuskie ministerstwo spraw zagranicznych przyjmuje Dr Hansa Riegela jako „Chevaliera“ do „Legii Honorowej“. To zaszczyt, który spotyka niewielu obcokrajowców. Powołane niegdyś przez cesarza Napoleona wyróżnienie „Legii Honorowej“ jest we Francji najwyższym odznaczeniem.

HARIBO Francja z siedzibą w Marsylii to francuski lider w branży słodyczy, zatrudnia ok. 850 osób
w oddziałach w Marsylii, Uzès (Gard) i w „Musée du Bonbon“ (Uzès).

Dr. Hans Riegel otrzymuje „Wielki Złoty Order Honorowy Republiki Austrii“

Dnia 27 grudnia 2009 zastępca szefa rządu kraju związkowego, Hermann Schützenhöfer, honoruje szefa HARIBO, Dr Hansa Riegela „Wielkim Złotym Orderem Honorowym Republiki Austrii“
za wieloletnie zaangażowanie na rzecz Austrii.

HARIBO Austria z siedzibą w Linz produkuje wiele słodkich smakołyków dla Austrii, Szwajcarii
i krajów wschodnioeuropejskich. Najbardziej spektakularne spoty reklamowe kręcone są
z partnerem reklamowym HARIBO, Thomasem Gottschalkiem, w przepięknym Steiermarku.

Widocznie uradowany tym wyróżnieniem, Dr Hans Riegel wspomina podczas swojego podziękowania: „Mogę mówić o pozyskanej ojczyźnie!“.

Dr Hans Riegel jest dyrektorem zarządzającym koncernu HARIBO z główną siedzibą w Bonn. Marka HARIBO zostaje wprowadzona na rynek austriacki w 1977 roku – najpierw jako organizacja dystrybucji. Po tym, jak w 1989 roku HARIBO nabywa firmę Panuli Bonbon Ges.m.b.H w Linz, rozpoczyna się produkcja pod nazwą HARIBO LAKRITZEN Hans Riegel Betriebsgesellschaft mbH.

Dr Hans Riegel rozbudowuje rodzinne przedsiębiorstwo HARIBO do rozmiarów wiodącego
na świecie producenta owocowych żelków i słodyczy z lukrecji.

HARIBO staje się mobilną firmą

Jako pierwszy producent słodyczy HARIBO udostępnia w 2009 roku aplikację w App-Store. Aplikacja z misiami krótko pozostaje jedyną aplikacją HARIBO, ponieważ ogromny sukces skłania firmę do opracowywania kolejnych aplikacji i do ich opublikowania.

PRODUKCJA

Fruchtgummi Herstellung

Jak misie trafiają do torebek!

Dowiedz się więcej o produkcji

Używasz przestarzałej przeglądarki. Uaktualnij przeglądarkę, żeby strona mogła się prawidłowo wyświetlać.