Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Musée du Bonbon / Bonbon Müzesi

„Musée du Bonbon" in Südfrankreich / Uzès

HARIBO,  Mayıs 1996'da Güney Fransa / Uzès'te, "Musée du Bonbon" olarak adlandırılan şeker müzesini açtı. Güney Fransa'da bulunan bu yerde muhteşem meyan köklü, meyve jöleli şekerlemelere ve şekerlerin üretim prosedürüne bir göz atılabilir.

„Musée du Bonbon“ yüzlerce sergi ve belgeleriyle eşsiz bir yer haline gelmiştir. Eski televizyon reklamlarını, geçmişten günümüze kadar kullanılmış plaka ve ambalajların çeşitliliğini görebilirsiniz.

Eski dönemlerde kullanılmış makine ve fabrikalar ile şekerlemelerin tarihi ziyaretçilere görseller ile anlatılır. Bu sayede HARIBO'nun şekerleme tarihinde önemli bir rol oynadığını görebilirsiniz.

„Musée du Bonbon“, olağanüstü aktiviteler de sunmaktadır. Hem çocuklar, hem de büyükler HARIBO ALTIN AYICIK'ların üretimini, müzede sergilenmek için özel yapılmış, küçük bir döküm makinesinden canlı olarak takip edebilir. Hazır ambalajlanmış poşetleri veren paketleme makinesini da eş zamanlı olarak görebilirsiniz.

Kesinlikle, görülmeye değer bir müze!

Keşfetmek için

Eski bir tarayıcı kullanmaktasınız. Bu web sayfasının doğru şekilde gösterebilinmesi için lütfen güncel bir tarayıcına geçiniz.