Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!
08.06.2015

Rekordowy finał XIV edycji Akademii Misia HARIBO

Długie i burzliwe obrady zaowocowały wyłonieniem finalistów tegorocznej edycji konkursu Akademii Misia HARIBO. Liczba zgłoszonych prac przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania, a efekty kreatywnej pracy utwierdziły nas w przekonaniu, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic. Pełna zabawy kosmiczna podróż ze Złotym Misiem HARIBO dobiegła końca.

W XIV edycji Akademii Misia HARIBO dzieci poznały wszechświat oraz Układ Słoneczny z pomocą kosmicznej gry w formie dwustronnego plakatu. Dostarczyła ona małym astronautom nie tylko mnóstwa wiedzy o kosmosie, ale też skłoniła przedszkola do jego dalszego eksplorowania. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. kiedy nastąpiło pierwsze lądowanie na Księżycu, jaka temperatura panuje na Wenus, zaś kosmiczne bajki przybliżyły im sposób poruszania się planet oraz działania siły grawitacji.

Konkursowe zadanie - skonstruowanie kosmicznego pojazdu z Misiem HARIBO na pokładzie, sprawiło dzieciom wiele radości. Inspirująca praca twórcza była źródłem niesamowitej zabawy, która dała efekty w postaci niezwykłych projektów. Wszystkie prace wywarły ogromne wrażenie na jurorach. Wybór 11 spośród tak wielu wspaniałych prac był wyjątkowo trudny.

W tegorocznej edycji odnotowaliśmy największą w historii konkursu liczbę zgłoszeń z ponad 3300 placówek. Zwycięzcą zostało warszawskie przedszkole Mini Harvard. Przedszkolaki pod opieką pani Marii Dąbrowskiej stworzyły pracę, która wyróżniała się kreatywnością, ogromnym nakładem pracy, zaangażowaniem oraz dużą ilością użytych elementów.
Wśród wyróżnionych przedszkoli znalazły się placówki z Lutocina, Bolesławca, Głubczyc, Elbląga, Wilgi, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Koniecpola, Radomia i Bielska-Białej. Wyróżnione prace odznaczały się przede wszystkim niebywałą wyobraźnią przedszkolaków.

Z pełną listą nagrodzonych przedszkoli można zapoznać się w zakładce „Laureaci” www.akademiaharibo.pl


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Używasz przestarzałej przeglądarki. Uaktualnij przeglądarkę, żeby strona mogła się prawidłowo wyświetlać.