Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!
24.02.2012

Rusza XI edycja Konkursu Akademii Misia Haribo

Tym razem Akademia Misia Haribo otwiera się na ekologię i uczy dzieci, jak oszczędzać energię. Projekt ma być odpowiedzią na ogłoszenie przez ONZ roku 2012 Międzynarodowym Rokiem Zrównoważonej Energii dla Wszystkich Ludzi.

Program wpasowuje się w modny obecnie eko-trend, zgodnie z którym energooszczędność, globalne ocieplenie czy zanieczyszczenie środowiska, przestają być tematami poruszanymi wyłącznie przez ekologów. Społeczna debata o konieczności dbania o naszą planetę jest coraz częściej obecna w mediach oraz w publicznym życiu.

– W tej dyskusji widzimy także miejsce dla dzieci – przekonuje Maria Kochalska, prezes Haribo
w Polsce. – Od początku trwania Akademii Misia Haribo, a więc od 2007 roku, staramy się uczyć poprzez zabawę. W tegorocznej wiosennej edycji naszego programu przekonujemy wychowawców, nauczycieli oraz rodziców, że proekologiczne postawy należy kształtować już u najmłodszych dzieci. Taki wymóg stawia przed nami współczesność – dodaje Maria Kochalska.

Akademia Misia Haribo to ogólnopolski program edukacyjno-społeczny dla przedszkoli i szkół
(klas I-III), którego celem jest edukacja poprzez zabawę. Tegoroczna edycja wiosenna konkursu
w przedszkolach przebiega pod hasłem „Oszczędzamy energię z Misiem Haribo”, w szkołach zaś jest to krótkie hasło „Zgaś światło!”. Placówki zainteresowane udziałem w konkursie powinny pobrać formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Akademii, a następnie zrealizować eko-zajęcia z dziećmi, podczas których maluchy zostaną wprowadzone w świat ekologii, dowiedzą się, czym jest energia oraz jak ją oszczędzać. Kolejnym krokiem jest przygotowanie w grupach prac konkursowych pokazujących sposoby oszczędzania energii w domu, szkole lub przedszkolu,
a także w środowisku naturalnym.

To nie pierwszy raz, kiedy Haribo podejmuje działania proekologiczne. W maju 2008 roku firma zaopiekowała się trzema niedźwiadkami z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego: Sabiną, Małą
i Grzesiem. To kolejne zwierzęta po słynnym niedźwiadku polarnym Knucie wspierane przez producenta żelków. – Wiosenna edycja Akademii Misia Haribo, podobnie jak adopcja misiów
z Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego przed czterema laty, wpisuje się w społeczną działalność naszej firmy. Liczymy, że dzięki Akademii dzieci zrozumieją, że los naszej planety leży także w ich rękach. W ekologii liczy się przede wszystkim taktyka małych kroków – podsumowuje Maria Kochalska.

Akademię wspiera Rada Programowa, w skład której wchodzą m.in. psycholodzy, lekarze oraz pedagodzy. Patronem honorowym Akademii Misia Haribo jest Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Tegoroczna wiosenna edycja Akademii trwa od 15 marca do 30 kwietnia. Nagrody w konkursie
to między innymi: zielona szkoła, ekologiczne wycieczki dla maluchów, podręczniki przyrodnicze
na wyposażenie przedszkolnej i szkolnej biblioteki, zabawki rozwojowe firmy Cobi oraz materiały dydaktyczne Akademii Misia Haribo.

Szczegółowy regulamin oraz formularz zgłoszenia dostępne są na stronie http://haribo.com/planet/pl/akademia/ w zakładkach „Dla szkół” oraz „Dla przedszkoli”.  


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Używasz przestarzałej przeglądarki. Uaktualnij przeglądarkę, żeby strona mogła się prawidłowo wyświetlać.