Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!
12.02.2013

Zapraszamy do udziału w XII edycji Akademii Misia Haribo

W tym roku Miś Haribo hasłem „Segregujesz? Nie marnujesz” zachęca maluchy do dbałości o środowisko poprzez selektywną zbiórkę odpadów. W ten sposób firma Haribo pragnie rozwijać świadomość ekologiczną u najmłodszych. Konkurs rozpoczyna się już 25 lutego 2013 r.

Akademia Misia Haribo to projekt społeczno-edukacyjny, którego celem jest łączenie zabawy z edukacją, a tym samym zwiększenie zaangażowania dzieci w naukę. Program został zainaugurowany przez firmę Haribo w 2007 r. Od tego czasu, pod honorowym patronatem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci odbyło się już jedenaście konkursów dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, a łączna liczba nadesłanych prac wyniosła ponad 40 tysięcy. W XII edycji, zgodnie z hasłem „Segregujesz? Nie marnujesz” dzieci poznają zasady selektywnej zbiórki odpadów, a także dowiedzą się, jaki jest jej wpływ na środowisko naturalne.

– Naszym priorytetem jest uświadomienie poprzez zabawę dzieciom w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jak ważne są zachowania proekologiczne – podkreśla Maria Kochalska, członek zarządu firmy Haribo. – W trakcie zeszłorocznej edycji Akademii uczyliśmy dzieci jak oszczędzać energię. Kontynuując tematykę dbania o naszą planetę w tym roku postawiliśmy na selektywne zbieranie odpadów i ich wpływ na środowisko – wyjaśnia Maria Kochalska.

Konkurs „Segregujesz? Nie marnujesz” skierowany jest do wszystkich szkół oraz przedszkoli publicznych i niepublicznych działających na terenie naszego kraju. W przypadku szkół konkurs organizowany jest dla dzieci z klas I-IV, dopuszcza się udział klas „0”. Zadanie konkursowe dla przedszkolaków polega na przedstawieniu przy użyciu dowolnej techniki plastycznej sposobów gospodarowania odpadami i ich segregowania w przedszkolu i/lub domu. Dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają za zadanie przygotować „Vademecum Małego Ekologa”, fabularną historyjkę przedstawiającą w sposób obrazowo-opisowy metody gospodarowania i przetwarzania odpadów w szkole i/lub domu.

Na autorów najlepszych prac czekają m.in. tablety, wyposażenie ekologicznej klasy, eko-książki, gry oraz materiały edukacyjne Akademii Misia Haribo. Każda placówka biorąca udział w konkursie otrzyma także pamiątkowy dyplom Akademii Misia Haribo. Prace konkursowe można przesyłać w terminie od 25 lutego 2013 r. do 10 kwietnia 2013 r.

Szczegółowy regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są w zakładce Akademia Misia Haribo. W tym miejscu znajdują się również dodatkowe materiały edukacyjne i scenariusze zabaw przygotowane przez ekspertów Akademii – psychologa dziecięcego, ekologa oraz pedagoga, z których mogą korzystać rodzice, nauczyciele oraz wychowawcy zainteresowani edukacją ekologiczną.


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Używasz przestarzałej przeglądarki. Uaktualnij przeglądarkę, żeby strona mogła się prawidłowo wyświetlać.