Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Lukrecje HARIBO - składniki

Bez rośliny lukrecji (Glycyrrhiza glabra) nie byłoby pysznych lukrecjowych żelków. Te kwitnące na liliowo byliny osiągają wysokość od około metra do dwóch. Rosną naturalnie głównie w obszarze Morza Śródziemnego i w krajach środkowoazjatyckich.

 

Korzeń lukrecji

Lakritz Süssholz

Późną jesienią zbiera się szeroko rozgałęzione korzenie o średnicy ok. 10 cm, których odnogi mogą osiągać długość do ośmiu metrów. Z korzeni uzyskuje się w skomplikowanym procesie produkcji czarną, gęstą masę – produkt wyjściowy dla artykułów z lukrecji.

Inne składniki

W zależności od produktu, do czystej lukrecji dodaje się takie składniki, jak: cukier, syrop glukozowy, mąka pszenna, skrobia modyfikowana lub żelatyna, sól kuchenna i różne aromaty.

 

Konsystencją i formowalnością lukrecji steruje się poprzez ilość skrobi lub środków żelujących. Dzięki mieszance składników w odpowiednich proporcjach powstają różne produkty HARIBO.

Lukrecja konfekcjonowana

Lakritz Konfekt

Do produkcji lukrecji konfekcjonowanej łączy się wyciskaną lukrecję z pastami cukrowymi w różnych kierunkach smakowych. W ten sposób produkuje się na przykład kostki z różnych warstw, jak kombinacja lukrecja-kokos z prawdziwym kokosem, która należy do absolutnych klasyków HARIBO.

Lukrecja otoczkowana

Lakritz dragiert

W przypadku produktów otoczkowanych, rdzeń z lukrecji okala cukrowa otoczka.

Słona lukrecja

Lakritz Salz

Słona lukrecja to specjalność, która zawiera większą ilość salmiaku, tj. do 2%. Z reguły takie produkty są również kandyzowane.

Produkcja

Fruchtgummi Herstellung

Tak MISIE trafiają do torebek!

dowiedz się więcej o produkcji

Używasz przestarzałej przeglądarki. Uaktualnij przeglądarkę, żeby strona mogła się prawidłowo wyświetlać.