Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Masz pytanie?...

Być może mamy już na nie odpowiedź.

Tutaj przygotowaliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Co kryje się pod nazwą HARIBO?

Goldbären in einer Geschmacksrichtung

Nazwa HARIBO została utworzona od pierwszych dwóch liter imienia i nazwiska założyciela firmy, Hansa Riegela, oraz miejscowości, w której powstała - Bonn.

W 1920 r. Hans Riegel w Bonn-Kessenich założył jednoosobową firmę HARIBO, której nazwa-akronim (jedna litera z dwóch lub więcej słów tworzy nowe słowo) została wpisana do Rejestru Handlowego miasta Bonn.

 

Czy produkty HARIBO zawierają konserwanty?

Produkty HARIBO nie zawierają konserwantów. Owocowe żelki produkowane są z mieszanki syropu glukozowego (dzięki któremu są przezroczyste), cukru i dekstrozy (która nadaje im słodki smak),
a także żelatyny (która sprawia, że stają się ciągnące i sprężyste). Do powyższych składników dodawane są naturalne ekstrakty owocowe oraz roślinne koncentraty, dzięki którym żelki posiadają wyjątkowy smak. HARIBO dba, aby oferowane słodycze były najwyższej jakości. Dlatego nad całym procesem produkcji czuwają specjaliści, którzy regularnie prowadzą badania laboratoryjne stosowanych surowców i dopuszczają do produkcji składniki tylko najwyższej jakości.

Z czego jest otrzymywany cukier, którego używa się do wytwarzania produktów HARIBO?

Cukier, który znamy jako codzienny produkt spożywczy i który znajduje zastosowanie w produkcji przemysłowej, otrzymywany jest z buraków cukrowych. To, że buraki mają wysoką zawartość cukru, odkryto już w połowie XVIII wieku, jednak jego produkcję na dużą skalę rozpoczęto znacznie później. Dopiero od połowy XIX wieku cukier z buraków cukrowych zaczął być powszechnie dostępny. Wcześniej korzystano ze sprowadzanego z zagranicy cukru trzcinowego. Był on dobrem luksusowym, na który mogła sobie pozwolić jedynie arystokracja i bogatsi mieszkańcy. Jeszcze
w późnym średniowieczu kilogram cukru trzcinowego stanowił równowartość 100 kg pszenicy. Był on używany zarówno jako przyprawa, jak i medykament.

 

Jakie kolory i smaki mają Złote Misie?

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie? Pozostajemy do Twojej dyspozycji. Kliknij tutaj, aby skontaktować się z nami.

Używasz przestarzałej przeglądarki. Uaktualnij przeglądarkę, żeby strona mogła się prawidłowo wyświetlać.