Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!
21.07.2014

Zwycięzcy regat HARIBO Optimist Cup

W ostatni weekend czerwca nad Zalewem Zegrzyńskim odbyły się regaty HARIBO Optimist Cup dla żeglarzy z grupy  A i B. Po siedmiu wyścigach wyłoniono zwycięzców obu grup.

W regatach grupy B udział wzięło 89 żeglarzy, a w grupie A pięć osób. W grupie A pierwsze miejsce zajęła 13-letnia Alicja Spruch z Klubu MKS 2 Warszawa. W grupie B zwyciężyła natomiast 12-letnia zawodniczka Haribo Optimist Team, Gabriela Czapska z Klubu Sportowego Spójnia Warszawa.

Żeglarski weekend był pełen emocji dla uczestników i ich rodzin. Mimo, że pogoda była kapryśna, ta okoliczność nie zrażała młodych żeglarzy biorących udział w regatach. Najważniejsze dla nich były prezentacja umiejętności i osiągnięcie jak najlepszych wyników. Determinacji i ambicji młodym sportowcom nie brakowało szczególnie podczas wyścigu o nagrodę specjalną Haribo.

Organizatorzy zadbali o to, aby każdy z uczestników dostał dyplom potwierdzający udział w regatach, a firma Haribo podarowała każdemu pudełko pełne słodkich smakołyków. Pierwszym trzem osobom w klasyfikacji chłopców i dziewcząt  wręczono bony o wartości 200, 150 i 100 zł do wykorzystania w sklepie żeglarskim SZOT. W klasyfikacji OPEN za zajęcie pierwszego miejsca przewidziany był w nagrodę żagiel, a pozostałym pięciu osobom wręczono bony o wartości od 150 zł do 60zł. Wyróżnienie i statuetkę dostał także najmłodszy zawodnik regat.
Uczestnicy regat, ich rodziny oraz wielbiciele źeglarstwa mieli do dyspozycji mnóstwo dodatkowych atrakcji podczas weekendowych zmagań na łódkach. Można było obejrzeć między innymi pokaz sztuki magii. Chętni mogli sprawdzić swoje siły i umijętności na ściance wspinaczkowej, a spragnieni zabawy poszaleć na kolorowym placu zabaw.
Więcej informacji na temat regat Haribo Optimist Cup można znaleźć na stronie:


Galeria


NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Używasz przestarzałej przeglądarki. Uaktualnij przeglądarkę, żeby strona mogła się prawidłowo wyświetlać.