Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Paul Riegel Kısa Biyografisi

28 Eylül 1926 tarihinde Bonn şehrinde doğmuş olan Paul Riegel, ikinci dünya savaşından kısa bir süre sonra kardeşi Hans ile birlikte o zamanlar henüz küçük bir aile işletmesi olan şirketi devralmıştır. Kardeşler daha ilk baştan görev dağılımı yapma konusunda anlaşmışlardır. Paul Riegel daha ilk baştan üretim ve teknik dalındaki sorumluluğu üstlenirken kardeşi satış ve pazarlama ile birlikte ticari alandaki sorumlulukları üstlenmiştir. Başarılı bir tamirci olarak kendisi birçok makine geliştirmiştir ve kendi atölyesinde gerçekleştirmiştir. En ünlü buluşlarından bir tanesi meyan kökü sarma makinesidir.

Bu teknik gelişmeler ile kardeşiyle birlikte HARIBO Grubunun günümüze kadar başarısını sürdürmekte olduğu başarılı gelişim departmanının temellerini atmıştır.

HARIBO günümüzde 6000’den fazla çalışanı ve 16 üretim tesisi ile dünya çapında en başarılı aile şekerleme şirketleri arasında yerini almaktadır.

Bonn şehri, Paul Riegel'i Ekim 2006’da Bonn’da bulunan ekonomi lokasyonunda göstermiş olduğu "üstün hizmetleri" için Şehrin "Altın kitabına" kayıt ile onurlandırmıştır.

Paul Riegel, sadece mesleki olarak değil, aynı zamanda sportif alanda da birçok başarıya imza atmıştır. Bunlara Badminton (Almanya Şampiyonası ikinciliği), deniz motoru yarışı (beş kez Alman şampiyonu, bir kez dünya rekor sürücüsü), yelken (Katamaran’da Kiel haftasında dört zafer) ve binicilik dahildir. Paul ve Hans Riegel Danimarka'dan gelen Badminton sporunu Almanya’da geliştirmiş ve Bonn-Kessenich’de ilk Alman Badminton-salonunu kurmuşlardır.

Paul Riegel, Bonn bölgesinde ve ötesinde birçok sosyal projeye ve organizasyona katılmıştır.
HARIBO Ortağı Paul Riegel, 02 Ağustos 2009 tarihinde Bonn’da bulunan evinde 82 yaşında ani bir şekilde vefat etmiştir.

Paul Riegel arkasında eşi Gerti ile çocukları Hans-Jürgen, Hans-Guido, Andrea ve Hans-Arndt ve on tane torun bırakmıştır.

Şirketin geleceği ile ilgili olarak Paul Riegel uzun yıllardır Paul Riegel-Holding şirketine şu anda çocukları tarafından işlenmeye devam eden hisselerini koymuştur.

Dr. Hans Riegel

Dr. Riegel

Eski bir tarayıcı kullanmaktasınız. Bu web sayfasının doğru şekilde gösterebilinmesi için lütfen güncel bir tarayıcına geçiniz.