Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Haribo'da kariyer dünyasına hoşgeldiniz.

Axel Scholz
Personel Müdürü

90 yılı aşkın bir süredir, HARIBO başarı öyküsü yazmaktadır.  Bir çuval şeker ile başlayan maceramız, kendi alanında ikon marka haline gelmiştir. HARIBO, meyveli şeker ve meyankökü ürünlerinin, önde gelen üreticisidir.  Neredeyse tüm dünyadaki ebeveynler ve çocuklar sevilen ürünlerimizin tadını çıkartmaktadır.

Bu başarımızı özellikle çalışanlarımıza borçluyuz.  Firmamızda dünya çapında yaklaşık 6.000 personel çalışmaktadır. Güvenilirlikleri, motivasyonları ve tutkuları çalışanlarımızı uluslararası ve disiplinler arası bir ağ ile birleştiren en önemli özellikleridir.

Çalışanlarımız bizim için önemlidir.  Çünkü, ancak onların bizim adımıza harcadıkları çaba, beceri ve bilgleriyle bizim başarı öykümüz her geçen gün yeniden yazılır.

Siz de HARIBO ailesinin bir parçası olmak istiyorsanız, birçok iş fırsatları hakkında bilgi almanız için, sizi, kariyer sayfamızı ziyaret etmeye davet ediyoruz.

Haribo'da işe başlama imkanlarınız - Tatlı, kariyerinizi temel taşı

HARIBO'da kariyer

HARIBO'da kariyer örneği; Günther Hofer

Günther Hofer
1982 yılında, Avusturya’da doğan Günther Hofer, HARIBO ailesinin en yetenekli üyelerinden birisidir. Öğrenimini, Avusturya’da,  55 öğrenci ile sınırlı olan" Uluslararası İşletme Yönetimi" bölümününde tamamlamıştır. Bu bölüm, işveren anketlerine göre, Avusturya’da bir firmanın tercihlerinde ilk sıradadır. Günther Hofer, eğitimi süresince kendisini Nestlé (Almanya ve Avusturya), BMW (Almanya) ve Saab Automobile (İsveç) şirketlerinde yaptığı stajlar ile kanıtladı. Staj ve üniversite eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra uluslararası bir firma olan, HARIBO’da denetim bölümünde 2006 yılında staja başlamıştır. Hofer, yalnızca denetim departmanındaki proje ve görevlerde rol almakla kalmayıp, aynı zamanda satın alma, üretim ve satış gibi ilgili bölümlerde de projelerde yer aldı. Ayrıca, Fransa, İspanya ve Avusturya’ daki  HARIBO firmaların eğitim programlarında da yer almıştır.

1982 yılında, Avusturya’da doğan Günther Hofer, HARIBO ailesinin en yetenekli üyelerinden birisidir. Öğrenimini, Avusturya’da,  55 öğrenci ile sınırlı olan" Uluslararası İşletme Yönetimi" bölümününde tamamlamıştır. Bu bölüm, işveren anketlerine göre, Avusturya’da bir firmanın tercihlerinde ilk sıradadır. Günther Hofer, eğitimi süresince kendisini Nestlé (Almanya ve Avusturya), BMW (Almanya) ve Saab Automobile (İsveç) şirketlerinde yaptığı stajlar ile kanıtladı. 

Staj ve üniversite eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra uluslararası bir firma olan, HARIBO’da denetim bölümünde 2006 yılında staja başlamıştır. Hofer, yalnızca denetim departmanındaki proje ve görevlerde rol almakla kalmayıp, aynı zamanda satın alma, üretim ve satış gibi ilgili bölümlerde de projelerde yer aldı. Ayrıca, Fransa, İspanya ve Avusturya’ daki  HARIBO firmaların eğitim programlarında da yer almıştır.

Üstün performansı nedeniyle 1 yıl süren bu eğitim programı, erken sonlandırıldı ve Günther Hofer, genç bir denetimci (Junior Controller) olarak HARIBO İspanya'da işe başladı. Yetenekli çalışanımız bu pozisyonda da büyük başarı elde etti ve bu yüzden bir yıl sonra, İspanya ve Portekiz bölgelerinden sorumlu Senior-Controller olarak terfi etti. Müşteri ile ilgili katkı payı hesaplamalarının gelişimi ve verimlilik artışı başlatılması geliştirdiği projelerin arasında yer almaktadır.

Günther Hofer, tüm faaliyet ve projelerinde, kendisini mükemmel bir çalışan olduğunu göstermiştir.  Bu nedenle, kendisini bu yılın başında kendisini zevkle yeniden terfi ettik. Günther Hofer, şu anda Güney Avrupa İç Denetim ve Mali Koordinatör Başkanıdır.  Kendisi burada Fransa, İspanya ve Portekiz için uluslararası tekdüze raporlama yapılarının yapılandırılması ve yine ülkeler arasında iç denetim kurmaktan sorumludur.

Günther Hofer’in, yurt dışında aldığı görevlerde kendisi ve firma için önemli olan bir yeteneği vardır. O da; yabancı dili hızlı öğrenmedir.İngilizce ve İspanyolca dillerini çok iyi derece de biliyor, Fransızca bilgisini şu an yine tazelemekte olan Hofer, ayrıca İtalyanca, İsveççe ve Mandarin dillerinde de bilgi sahibidir.

Günther Hofer, kendi isteği ile sürekli olarak iç ve dış eğitim çalışmalarına da katılmıştır.  HARIBO şirketinin "Potansiyel uluslararası geliştirme programı" çerçevesinde potansiyelini daha fazla geliştirme fırsatından yararlandı ve liderlik ile ilgili çeşitli yönlerini somut uygulama durumları ile tanıdı.

Biz kariyerinde Günther Hofer’ e eşlik etmekten gurur duyuyoruz ve onunla çalışmaya devam ettiğimiz için oldukça mutluyuz!

HARIBO'da kariyer örneği; Miguel Bravo

Miguel Bravo
1980 yılında doğan Miguel Bravo, meslek yüksek okul eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra HARIBO’daki kariyerine, Ağustos 1999’da başladı. Bu,  HARIBO’da başarılı bir gelecek için pek de normal olmayan bir başlangıç! 2,5 yıllık eğitim süresi içerisinde kendini, performansıyla belli etti ve Ocak 2002’de, eğitim programını tamamladıktan sonra, lojistik bölümüne atandı.  Miguel Bravo,Mayıs 2005’e kadar lojistik ve müşteri hizmetleri alanlarında çalıştı. Bu dönem içerisinde, Bad Godesberg'deki sevilen HARIBO fabrika satış mağazasının yapılandırılmasını ve Almanya’daki tüm HARIBO fabrika satışlarını devraldı.  Ayrıca kilit müşteri yönetimi ile işbirliği içinde olan tarayıcı kasa sistemini tanıttı. Sipariş yönetimi, üretim planlama ve müşteri ilişkileri yönetimleriyle ilgilendi.

1980 yılında doğan Miguel Bravo, meslek yüksek okul eğitimini başarı ile tamamladıktan sonra HARIBO’daki kariyerine, Ağustos 1999’da başladı. Bu,  HARIBO’da başarılı bir gelecek için pek de normal olmayan bir başlangıç! 2,5 yıllık eğitim süresi içerisinde kendini, performansıyla belli etti ve Ocak 2002’de, eğitim programını tamamladıktan sonra, lojistik bölümüne atandı.  Miguel Bravo,Mayıs 2005’e kadar lojistik ve müşteri hizmetleri alanlarında çalıştı. Bu dönem içerisinde, Bad Godesberg'deki sevilen HARIBO fabrika satış mağazasının yapılandırılmasını ve Almanya’daki tüm HARIBO fabrika satışlarını devraldı.  Ayrıca kilit müşteri yönetimi ile işbirliği içinde olan tarayıcı kasa sistemini tanıttı. Sipariş yönetimi, üretim planlama ve müşteri ilişkileri yönetimleriyle ilgilendi.

Satış sonrası hizmet görevini sevmesine rağmen, Miguel Bravo’yu doğrudan müşteri ilişkileri kendine çekiyordu. HARIBO bu dileği seve seve gerçekleştirdi ve Haziran 2005’de satış bölge temsilcisi olarak HARIBO’da tipik giriş seviyesi pozisyonu olan saha hizmetlerine geçiş yaptı. Kuzey Ren-Vestfalya'da perakende müşteri hizmetleri alanında gösterdiği üstün performansı ile kendini ispatladı.  Bu süre boyunca, Miguel Bravo arkadaşları için bilgisayar eğitimi konusunda yetkili kişi oldu ve bu çerçevede bölgesel toplantılarda bilgi işlem eğitimleri verdi.  Aralık 2006'da, yani sadece 1,5 yıl sonra, bölge müdürü olarak terfi aldı. 2007 yılında bu görevdeyken elektronik satış dosyası geliştirdi. Bu başarısı sayesinde Nisan 2008'de, (West) Batı Bölgesinde yardımcısı satış müdürü olarak terfisi gerçekleşti.  Bu unvanla, yepyeni satış projelerine imza attı.

Miguel Bravo, Nisan 2009’da mükemmel performansı sayesinde kariyerinde bir adım daha ilerledi. Bölgesel kilit müşteri müdürlüğüne terfi etti.  Kuzey Ren-Vestfalya bölgesinde, bölgesel ticaret merkezlerinden sorumludur. Görev alanı içerisinde, özel pazarlama planı, yıllık anlaşmaların hazırlanması, yıllık değerlendirmeler yapmak, piyasa izleme ve pazar araştırması verilerinin analizi geliştirilmesi ve uygulanması sayılabilir. 

HARIBO'da kariyer örneği; Nina Schmidt

Nina Schmidt
Nina Schmidt, Köln Üniversitesi İşletme Bölümü’nden başarıyla mezun olduktan sonra, 2008 yılında Satış / Pazarlama alanında uluslararası bir firma olan HARIBO’da işe başladı. Nina Schmidt daha ilk günden itibaren dağıtım ve pazarlama içerisindeki çeşitli iş alanları ve süreçlerini tanıma ve geniş bir iç bilgi edinme imkanlarından yararlanmaya başladı.  Bireysel eğitim programı kapsamında, ürün yönetimi, POS pazarlama, reklam, kilit müşteri yönetimi, saha servisi, lojistik, kontrol, vb alanlarda farklı sürelerde görev aldı. Bu şekilde sadece kendi düzenli bölümlerini tanımakla kalmayıp aynı zamanda bağlı olduğu bölüm ve süreçler ile ilgili de kapsamlı bir bilgi edindi.

Nina Schmidt, Köln Üniversitesi İşletme Bölümü’nden başarıyla mezun olduktan sonra, 2008 yılında Satış / Pazarlama alanında uluslararası bir firma olan HARIBO’da işe başladı.

Nina Schmidt daha ilk günden itibaren dağıtım ve pazarlama içerisindeki çeşitli iş alanları ve süreçlerini tanıma ve geniş bir iç bilgi edinme imkanlarından yararlanmaya başladı.  Bireysel eğitim programı kapsamında, ürün yönetimi, POS pazarlama, reklam, kilit müşteri yönetimi, saha servisi, lojistik, kontrol, vb alanlarda farklı sürelerde görev aldı. Bu şekilde sadece kendi düzenli bölümlerini tanımakla kalmayıp aynı zamanda bağlı olduğu bölüm ve süreçler ile ilgili de kapsamlı bir bilgi edindi.

Nina Schmidt’ e, daha eğitim programı sırasında üstün başarıları nedeni ile bir çok imkan sunuldu. Çeşitli bölümlerde kısa bir süre çalışmasına rağmen bağımsız projeler üstlendi. Danimarka'da görev aldığı süre içersinde, İsveç, Norveç ve Finlandiya'da bulunan HARIBO şirketlerini tanıma ve bir ürünün gelişimine katılma imkanını elde etti.

Nina Schmidt, Ocak 2009’da ayında, staj eğitim programını tamamladı ve o zamandan beri aktif olarak ürün yönetiminde görev almaktadır. Staj eğitim programını tamamladıktan sonra genç ürün müdürü (Jr. Product Manager) olarak şirketimize katıldı.  Yaratıcılığı, yenilikçi ruhu ve özverisi ile bizi ikna etti ve Şubat 2011’de ürün müdürlüğüne terfi etti.  Kendisi bu pozisyonda yeni ürün geliştirme sürecinin tamamını yürütmektedir. Nina Schmidt, özellikle mevsimlik ürünler ve özel ambalajlardan sorumludur.  Ayrıca bireysel olarak, zaten var olan ürünler ile de ilgilenmektedir.

Biz HARIBO şirketi için böyle yaratıcı ve coşkulu genç bir eleman kazandığımız için çok mutluyuz ve Nina Schmidt’ i gelecekteki kariyer yolunda da aktif olarak desteklemeye devam edeceğiz.

İş Piyasası

Şu an maalesef açık yerimiz yok
Eski bir tarayıcı kullanmaktasınız. Bu web sayfasının doğru şekilde gösterebilinmesi için lütfen güncel bir tarayıcına geçiniz.