Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

İhbar etme sistemi

Yasalara ve iç kurallara uyulması HARIBO’da öncelik taşır. Çünkü ancak bu şekilde şirketimizi, çalışanlarımızı ve iş ortaklarımızı gözardı edilemeyecek risklerden koruyabiliriz. HARIBO’daki olası kusurlu davranışların bu nedenle erkenden teşhis edilmesi, işlenmesi ve sonlandırılması gerekmektedir.

Bu durumda herkesin dikkati ve olası ağır kusurlu davranışlar konusundaki somut ipuçları durumunda hazırlıklı olmanız bize yardımcı olacaktır. Tedarikçilerin, müşterilerin ve diğer üçüncü kişilerin ilgili bilgilendirmelerine değer veriyoruz. HARIBO bu tür bilgilendirmeler için bir ihbar etme sistemi oluşturdu.  

haribo.whistleblowernetwork.net  

adresinden her zaman erişilebilir ve ihbarı yapanın kimliğinin saklı tutulmasını kesinlikle garanti altına alır. Çalışma sistemi hakkındaki ayrıntılar, ihbar edenin gizliliği ve veri güvenliği hakkındaki bilgileri ihbar etme sistemimizde “SSS” başlığı altında bulabilirsiniz.

İhbar etme sistemi sadece ağır kusurlu durumların ihbar edilmesi için yetkilidir. Bunlar arasında 

  • HARIBO aleyhindeki, rüşvet, yolsuzluk veya hırsızlık gibi suçlar
  • HARIBO’yu yüksek cezalar, tazminat talepleri veya para cezaları ile karşı karşıya getirecek olan, antitröst ihlalleri, para aklama gibi eylemler veya kaba kusurlu iş güvenliği
  • İnsan haklarını ihlal eden davranışlar, örnek olarak çocuk işçiliği veya köleliğin kabul edilmesi veya çevre koruma önlemleri ya da ayrımcılık karşıtı kuralların ağır biçimde ihlal edilmesi.  

Lütfen daha az kusurlu davranışlar için HARIBO’daki her zamanki muhatabınız, tüketici servisimiz veya personel idaresi gibi diğer bildirim yollarını kullanın.

Eski bir tarayıcı kullanmaktasınız. Bu web sayfasının doğru şekilde gösterebilinmesi için lütfen güncel bir tarayıcına geçiniz.