Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

HARIBO sergisi - "Altın Ayıcıkla İkon Markaya Doğru"

Yaratıcı eller tarafından HARIBO ürünlerinin tadını çıkarmanın dışında başka neler yapılabileceği kanıtlanmıştır. HARIBO ürünleri, Haute Couture gibi ilginç günlük tasarımlara konu olmaktadır. İster şeker görünümünde çay servisi olsun, ister meyan köklü şekerlerden yapılmış sandalye, ister Venüs-torso ya da Tiffany tarzında lambalar, meyan köklü, meyveli şeker ve şekerlemeler kullanılarak bu güne kadar sanat tasarımı çalışmalarında birçok kez kullanılmıştır. Trier, Bielefeld, Graz ve Schneeberg yüksek okullarındaki moda tasarımı öğrencileri, HARIBO'nun renkli ürün yelpazesini moda tasarımında da kullanılabileceğini, yaptıkları yaratıcı kostümler ile kanıtlamışlardır.

Tüm bunları nerede görebiliriz? 

İlk kez 2005 yılında Almanya'nın Koblenz şehrinde bulunan Ehrenbreitstein kalesinde sergilenen, HARIBO "Altın Ayıcıkla İkon Markaya Doğru" sergisi ardından Trier’de hayvan pazarı Hamamının Eski Roma sahnelerinde, daha sonra reklam partneri Thomas Gottschalk’ın doğum yeri olan Klumbach şehrinde,  Graz” Etnografya müzesinde, Chemnitz Sanayi müzesinde, Schleswig şehir müzesinde ve Lüdenscheid şehrindeki müzelerde sergilenmiştir. Gelecek için, tabi ki, daha da fazla istasyon planlanıyor. Şüphesiz muhteşem, yaratıcı, sanatsal eserlerin yanı sıra sergide ayrıca HARIBO'nun malzemelerin üretim tarihi, içerik maddeleri ile tasarım ve reklamcılık hakkında da çok şey öğretilmektedir.

Eski bir tarayıcı kullanmaktasınız. Bu web sayfasının doğru şekilde gösterebilinmesi için lütfen güncel bir tarayıcına geçiniz.