Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Paul Riegeli lühike elulugu

Paul Riegel, sündinud 28. septembril 1926. aastal Bonnis, võttis oma venna Hansuga pärast Teise maailmasõja lõppu üle tol ajal veel väikese ja isale kuulunud ettevõtte. Vennad leppisid kohe kokku, et nad jagavad ülesanded omavahel ära. Paul Riegel hakkas vastutama tootmise ja tehnika eest, tema vend nii müügi, turunduse, kui ka kaubandusliku poole eest. Ta oli osav nokitseja ja paljud vabrikus kasutatavad masinad olid tema leiutatud. Üheks tema tuntuimaks leiutiseks on lagritsatigude rullikeeramismasin.

Nende tehniliste saavutustega pani ta oma vennaga aluse HARIBO-grupi siiani kestvale edule.
HARIBO on oma 16 tootmiskoha ja rohkem kui 6000 töötajaga üks maailma edukamaid pereettevõtteid maiustuste tootmises.

Bonni linn tunnustas 2006. aasta oktoobris Paul Riegelit tema suurepäraste teenete eest Bonni majanduse edendamisel sissekandega linna kuldsesse raamatusse.

Mitte ainult tööalaselt, vaid ka spordis saavutas Paul Riegel edu, nt sulgpallis (2. koht Saksamaa maailmameistrivõistlustel), veemotospordis (viiekordne Saksamaa meister, ühekordne maailmarekordi omanik), purjetamises (neli võitu Kieler Woche regatil katamaraanide võistlusel) ning ratsaspordis. Paul ja Hans Riegel tõid populaarse spordiala sulgpalli Taanist Saksamaale ning ehitasid Bonnis Kessenichis esimese Saksa sulgpallihalli.

Bonni linna ümbruses, kuid ka mujal osales Paul Riegel arvukates sotsiaalprojektides ning mitmete organisatsioonide töös.
2. augustil 2009. aastal suri ootamatult HARIBO kaasomanik Paul Riegel 82-aastaselt oma kodus Bonnis.

Paul Riegelist jäid maha abikaasa Gerti ja nende lapsed Hans-Jürgen, Hans-Guido, Andrea ja Hans-Arndt ning kümme lapselast.

Ettevõtte tulevikule mõeldes paigutas Paul Riegel juba aastaid oma osakuid ettevõttesse Paul Riegel-Holding, mida juhivad edasi tema lapsed.

Dr. Hans Riegel

Dr. Riegel

Te kasutate vananenud veebilehitsejat. Veebilehe õigesti kuvamiseks uuendage veebilehitsejat.