Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Lékořice - nastrouhat, uvařit a nalít do formy

Surovinou pro všechny lékořicové výrobky je kořen lékořice lysé (Glycyrrhiza glabra). Vykopané kořeny se omyjí, oloupou, vysuší a poté se nastrouhají a svaří s vodou. Výsledkem je černá hustá hmota, která se ještě před vychladnutím lije do bloků. Takovéto bloky, se kterými se běžně obchoduje, mají podobu pětikilových kvádrů surové lékořice, jsou tvrdé jako kámen a jsou následně dodávány do továren HARIBO k dalšímu zpracování. 

V "kuchyni" HARIBO

V "kuchyni" HARIBO se lékořicové bloky nejdříve nakrájejí na malé kousky a ty se rozpustí v horké vodě. Pro typickou příchuť různých druhů lékořicových cukrovinek je nutný obsah alespoň 3 % extraktu z lékořice.

Litá a lisovaná lékořice

Lakritz Press

Zásadně rozlišujeme litou a lisovanou lékořici (také se nazývá měkká lékořice). U lité lékořice se výchozí surovina svaří na hustý sirup a poté se stejně jako výrobky z gumového ovocného želé - lije pomocí licích zařízení do krabiček.

Lékořicový konfekt

Lakritz Konfekt

Na výrobu lékořicového konfektu se lisovaná lékořice kombinuje s cukrovou pastou s různými příchutěmi. Například se tak vyrábějí kostky z různých vrstev, stejně jako kombinace lékořice a kokosu, což je absolutní

Dražovaná lékořice

Lakritz dragiert

Jádro z lékořice se obalí cukrovým povlakem. Zvlášť oblíbené jsou STAFETTEN, SALI-KRITZ nebo VIOLA.

Kombinované lékořicové cukrovinky

Lakritz Vampire

Kombinované výrobky patří do skupiny lité lékořice. Gumové ovocné želé a lékořice se nalijí do formy společně. Tak vznikají m.j. oblíbení HARIBO VAMPIRE.

Slaná lékořice

Lakritz Salz

Specialita s vysokým podílem salmiaku (až 2 %). Zpravidla se takové výrobky také kandují, jako například SALZBREZELN.

Používáte zastaralou verzi prohlížeče. Proveďte prosím aktualizaci prohlížeče, aby bylo možno tuto webovou stránku správně zobrazit.