MÁTE DOTAZ?

Odpovědi na často kladené otázky

Chtěl bych se zeptat…

Možná najdete odpověď na Váš dotaz hned!

Připravili jsme pro vás odpovědi na nejčastěji kladené dotazy.

Co se skrývá pod názvem HARIBO?

HARIBO znamená HAns RIegel BOnn. Hans Riegel je zakladatel firmy. Narodil se v roce 1898 ve Friesdorfu (městská část Bonnu). V roce 1920 pojmenoval nově založený podnik v Bonnu pod akronymem svého jména a sídla, města Bonn.

skrýt
ukázat

Je možno zakoupit jen jeden druh ZLATÝCH MEDVÍDKŮ HARIBO?

Goldbären in einer Geschmacksrichtung

V České a Slovenské republice bohužel jedno druhové Zlaté medvídky nejsou v prodeji. Jeden druh, tzn. ZLATÉ MEDVÍDKY roztříděné podle barev, můžete zakoupit výhradně v balení po 1 kg v našich podnikových prodejnách (Bonn, Solingen, Mainbernheim a Wilkau-Haßlau).

skrýt
ukázat

Z jaké rostliny se získává lékořice?

FAQ Süssholz

Lékořice se získává z kořene lékořice lysé (Glycyrrhiza glabra). Kořeny se omyjí, oloupou, vysuší, poté nastrouhají a svaří s vodou. Výsledkem je černá hustá hmota.

skrýt
ukázat

Z čeho se získává cukr, který se používá při výrobě výrobků HARIBO?

Cukr, který dnes známe jako běžnou potravinu a který se také používá v průmyslové výrobě, se vyrábí z cukrové řepy. Teprve v polovině 18. století bylo objeveno, že cukrová řepa vykazuje vysoký obsah cukru.

skrýt
ukázat

Jaké barvy a příchutě mají ZLATÍ MEDVÍDVCI?

skrýt
ukázat

Nabízí firma HARIBO prohlídky svých závodů?

Pro výrobu výrobků HARIBO platí extrémně vysoké hygienické standardy a standardy jakosti podle mezinárodních norem. Tento tzv. „International Food Standard“ (IFS) slouží k zajištění maximální míry bezpečnosti potravin pro spotřebitele. Abychom tento standard byli schopni zaručit, musíme chránit celý výrobní proces a návštěvy ve výrobních závodech nejsou možné.

skrýt
ukázat

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Náš spotřebitelský servis je vám kdykoli k dispozici. Zde přejdete na kontaktní formulář.

Haribo chutná malým, stejně tak i dospělým!