Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Dr Hans Riegeli lühike elulugu

Hans Riegel jr hakkab pärast Teise maailmasõja lõppu koos oma venna Paul Riegeliga uuesti üles ehitama ettevõtet HARIBO, mille oli 1920. aastal Bonnis asutanud nende isa Hans Riegel.

Vennad jagavad ülesanded omavahel ära. Hans Riegel jr hakkab tegelema müügi ja turundusega ning noorem vend Paul Riegel († 2009) tootmisega. Seealgusaastatel paika pandud tööjaotus pani aluse siiani kestvale edule.

1947. aastal lõpetas Hans Riegel jr Bonni ülikooli majandusteaduse erialal. Seda, et tal ka ärimaalimas hea vaist on, tõestab dr Hans Riegel oma alati edu saavutavate innovatiivsete tootearendustega. Et oma edu säilitada, peab Riegel end kursis hoidma sellega, mida tema toodete sihtgrupp mõtleb ja arvab. Inspiratsiooni saab ta lastesaadetest, noorteajakirjadest ja koomiksitest. „Ma armastan lapsi. Nemad on minu kliendid. Ma pean kursis olema sellega, mida nad nosida tahavad, mida nad mõtlevad, milliseid keeli nad räägivad,” räägib dr Hans Riegel. Seepärast on pidev noorte inimestega, eriti praktikantidega, suhtlemine kujunenud tema südameasjaks. Sel põhjusel kutsub Riegel tihti praktikante oma sünnipäevadele. Just avatus uutele asjadele ja hea kvaliteet tagavad HARIBOLE aastatepikkuse edu. Riegel soovib sellest edust alati midagi noortele inimestele tagasi anda ja asutab noorte talentide toetamiseks Hans Riegeli nimelise fondi.

1994. aastal tunnustatakse dr Riegelit mitmekülgsete teenete eest Saksamaa Liitvabariigi 1. klassi teeneteristiga. Teenetemärgi saamisel kujuneb määravaks Riegeli panus ühiskonnaellu ja teened spordi toetamisel. Eriti võetakse arvesse tol ajal Saksamaal veel vähetuntud spordiala – sulgpalli – toetamist, milles Riegel mitmeid kordi Saksamaa meistriks tuleb. Dr Riegel kommenteerib seda kõike järgmiste sõnadega: „Need kõik olid asjad, mida ma tegin hea meelega, ilma et oleksin neile ise suuremat tähelepanu pööranud.” 2009. aastal tunnustatakse dr Riegelit Austria Vabariigi suure kuldse teenetemärgiga aastakümnetepikkuse ühiskondliku tegevuse eest Austrias ja Austria heaks. Tunnustus toob esile tema seotuse Steiermargi liidumaaga. Omanäolistes mägimetsades, kus ta ka kirgliku jahimehena aega veedab, tunneb ta ennast suurepäraselt.
Sellega kaasnevaks füüsiliseks koormuseks valmistub ta kõrge vanuseni igapäevase treeninguga. Nii on tal võimalik regulaarselt pikendada ka oma helikopteripiloodi litsentsi. „Kehale peab kogu aeg koormust andma,” kõlab mehe moto.

2010. aasta mais tunnustatakse dr Hans Riegelit Prantsuse Auleegioni ordeniga „Légion d`Honneur“. Sellega sai talle osaks tunnustus, mida siiani on jagatud vaid vähestele välismaalastele, et nende erilisi saavutusi esile tõsta. Keiser Napoleoni ellu kutsutud autasu on Prantsusmaal kõrgeim militaarse taustaga orden.

Dr Hans Riegel vastutas 67 aastat ettevõttes HARIBO turunduse ja müügi eest ning oli seega vanim tegutsev ärijuht Saksamaal. Seepärast pole ka imekspandav, et palju aastaid määras kaubamärgi HARIBO käekäiku just tema. Üle maailma tuntud reklaamlauluke „HARIBO macht Kinder froh” jõudis inimesteni 30. aastate keskel, laiendatud versioon („und Erwachsene ebenso”) alates 1960. aastatest. Legendaarne on reklaampartnerlus ja isiklik sõprus Thomas Gottschalkiga, kes on HARIBO reklaamides osalenud juba 23 aastat.

Riegeli esimesteks õnnestumisteks olid uuenduslikud tooted, nagu Fruity Cocktail, Pandas ja Happy Cola, ning otsus tootmiskoha Saksamaa pikaajaliseks kindlustamiseks ja väljaehitamiseks.

Dr Hans Riegeli loomingulisus ja kindlameelsus kujundasid aastaid magusatööstust Saksamaal ja mujal maailmas.

Dr Hans Riegel suri 15. oktoobril 2013. aastal 90-aastaselt.

Dr Hans Riegel pühendas kogu oma elu HARIBOLE ja järgis oma elupäevade lõpuni suurima vaimustusega visiooni tuua HARIBOL inimeste igapäevaellu killuke rõõmu.

Paul Riegel

Paul Riegel

Te kasutate vananenud veebilehitsejat. Veebilehe õigesti kuvamiseks uuendage veebilehitsejat.