Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Mul on üks küsimus ...

Võib-olla leiate oma küsimusele kohe vastuse!

 

Siit leiate vastused korduma kippuvatele küsimustele.

 

Kuidas HARIBO oma nime sai?

HARIBO on oma nime saanud HAns RIegel BOnni järgi. 1898. aastal Friesdorfis (Bonni linnaosa) sündinud Hans Riegel oli ettevõtte asutaja. 1920. aastal lasi ta Bonn-Kessernichis äsja loodud ühemehefirma HARIBO akronüümiga (kahe või enama sõna algustähtedest moodustatud uus sõna) Bonni linna äriregistrisse kanda.

Kas HARIBO Kuldkarusid on võimalik saada ka sortide kaupa?

Goldbären in einer Geschmacksrichtung

Sortide, st värvide kaupa on Kuldkarusid võimalik saada vaid 1-kilostes kottides meie tehasepoodidest (Bonnis, Solingenis, Mainbernheimis ja Wilkau-Haßlaus) või veebipoest. HARIBO tehasepoodide nn kommibaaris saate oma Kuldkarud värvide järgi ka ise välja valida.

Tavalistes toidupoodides värvide ning seega ka maitse järgi sorteeritud Kuldkarusid ei pakuta. Enamik tarbijaid eelistavad just nimelt Kuldkarude värvilist segu. Seega lähtume soovist vahelduse ja erinevate maitsete järele. Vabandame nende ees, kes soovivad vaid kindlat värvi Kuldkarusid, ning palume neilt mõistvat suhtumist.

Kas ma saaksin Mini Color-Rado komme ka eraldi sortidena osta?

HARIBO armastatud Kommisegu kuulub sarnaselt Kuldkarudele juba pikka aega n-ö klassikute hulka. Nii nagu Kuldkarudegi puhul, küsitakse meilt ikka ja jälle, kas erinevaid kommisorte on võimalik ka eraldi pakituna osta. Meie täisautomaatsed tootmis- ja pakendamismasinad pakendavad neid kommisorte seguna. Selleks, et eraldi pakendamise soovile vastu tulla, tuleks kommid pärast käsitsi läbi sorteerida, mis pidurdaks (kahjuks ülemäära palju) kogu pakendamisprotsessi. Peale selle armastab suurem osa fännidest just nimelt värvilist Kommisegu. Palume seega mõistvat suhtumist, kuna ei saa vastu tulla teie soovile osta komme värvide kaupa.

Mis taimest saadakse lagritsat?

FAQ Süssholz

Lagritsat saadakse lagritsapõõsa (Glycyrrhiza glabra) maa-alusest varrest. Juured pestakse, kooritakse, kuivatatakse, seejärel purustatakse ja keedetakse veega. Tulemuseks on must paks mass, mis valatakse enne jahtumist kangikujulistesse vormidesse. Enne edasist töötlemist purustab HARIBO need kangid, sulatab saadud tükid kuumas vees ja lahustab vedelikku seni, kuni toorlagrits saab eri lagritsasortide tootmiseks sobilikuks (lagritsapõõsa ekstrakt peab jääma tugevuselt vähemalt kolmeprotsendiliseks).

Kust tuleb HARIBO toodetes kasutatav suhkur?

Meie igapäevase toidulaua juurde kuuluv ja ka tööstuslikus tootmises kasutatav suhkur on toodetud suhkrupeedist. Peetide kõrge suhkrusisaldus avastati alles 18. sajandi keskpaigas. Tööstuslik suhkrutootmine sai üldjoontes hoo sisse alles sajandivahetusel. 19. sajandi keskpaigast muutus peedisuhkur lõpuks taskukohaseks ka laiemale üldsusele. Enne seda oli Idamaadest või üle ookeani imporditud suhkruroo suhkur kuni selle Euroopasse toomisest peale (esimesel aastatuhandel) olnud kallis luksuskaup, mida said omale maitseaine või ravimina lubada vaid aadlid ja jõukamad kodanikud. Veel hilisel keskajal oli üks kilo roosuhkrut väärt sama palju kui 100 kilo nisu.

Mis värvi ja millise maitsega Kuldkarusid on olemas?

Kas HARIBO teeb oma tehastesse ka ekskursioone?

HARIBO toodete toomisel järgitakse ülirangeid rahvusvaheliselt kokku lepitud hügieeni- ja kvaliteedistandardeid. Rahvusvahelised toidustandardid aitavad tagada tarbijatele toiduainete suurima ohutuse. Kahjuks tähendab see ühtlasi seda, et kogu tootmis- ja pakendamisprotsessi kaitsmiseks ei tohi külastajaid tehasehoonetesse lubada. Palume HARIBO fännidelt mõistvat suhtumist, kuna me ei tee oma tehastesse ekskursioone.

Te ei leia oma küsimusele sobivat vastust? Meie klienditeenindus aitab teid igal ajal hea meelega. Teate saatmise vormi leiate siit.

UUDISKIRI

Newsletter

HARIBO uudiskirja kaudu hoiate end alati toimuvaga kursis!

Registreerimine

Te kasutate vananenud veebilehitsejat. Veebilehe õigesti kuvamiseks uuendage veebilehitsejat.