Diese Seiten sind für das Querformat optimiert. Bitte drehen!

Kummikommid – legendaarne edulugu

Maiustuste väljamõtlemisest rääkides on inimesed juba aegade algusest peale olnud väga leidlikud. Esimese kummikommi leiutamiseni oli aga pikk tee ja senikaua pidid inimesed argipäeva magusaks tegema paljude muude maiustustega. Nii armastasid vanad kreeklased ja roomlased eelkõige datlimahla või meega magustatud ning viinamarjamahlaga immutatud küpsetisi. Keskajal armastati igasuguseid aroomi poolest rikkalikke piparkooke ja präänikuid. Alles 16. sajandil tõid meremehed Kesk-Ameerikast Euroopasse kakaooa, millest sai peagi üks maiustuste tootmises levinud koostisosa.

Roosuhkur – luksuskaup

Suhkru ilmumine Euroopa toiduainete nimekirja toob loomulikult kaasa olulise murrangu maiustuste ajaloos. Esimese aastatuhande lõpus Araabiamaadest Veneetsia kaudu Euroopasse imporditud roosuhkur oli aga esialgu kallis luksuskaup. Maitseaine ja ravimina said roosuhkrut omale alguses lubada vaid aadlid ja rikkamad kodanikud.

Peedisuhkur – luksuse demokratiseerumine

Luksuskaup suhkur saab rohkematele elanikkonnakihtidele kättesaadavaks alles palju hiljem. Saksamaal hakati äsja leiutatud peedisuhkru tootmisega tegelema alles 19. sajandi alguses. 19. sajandi keskpaigast sai (peedi)suhkrust lõpuks taskukohane igapäevane toiduaine.

Gummi arabicum – kummikommi oluline koostisosa

19. sajandil avastavad leidlikud maiustustetootjad lõpuks, et suhkur sobib kokku Gummi arabicum’iga – teatud liiki akaatsia vaiguga. Toorvaik aeti koos suhkruga keema, sellele lisati mahla ja muid lõhnaaineid ning nii saadigi esimesed pehmed kummikommid, HARIBO tuntud kummikommide eelkäijad.

Želatiin, tärklis, agar-agar – Gummi arabicumi aseained

HARIBO kasutab kuulsate Kuldkarude ja teiste kummikommide tootmisel juba pikka aega Gummi arabicum’i asemel seanaha keetmisel saadud želatiini. See põhiaine annab kommidele pehmema konsistentsi ja meeldivama närimis- ja maitseelamuse. Mõned kummikommid on toodetud tärklise või troopilise vetika agar-agariga. Neid saavad probleemideta süüa ka taimetoitlased või islamiusulised.

Tootmine

Fruchtgummi Herstellung

Nii saavad Kuldkarud pakendisse!

Lähemalt tootmise kohta

Te kasutate vananenud veebilehitsejat. Veebilehe õigesti kuvamiseks uuendage veebilehitsejat.